نکاتی در خصوص مصاحبه مهاجرت به استان نیوبرانزویك كشور كانادا
Migration Focus : نام نویسنده

نکاتی در خصوص مصاحبه مهاجرت به استان نیوبرانزویك كشور كانادا

منابع فراوانی در اختیار متقاضیان مهاجرت به استان نیوبرانزویك كشور كانادا وجود دارد كه به آنها در زمینه تهیه رزومه كاری و نكات مهمی كه در مصاحبه های شغلی باید دانست، كمك می كنند.
در این مقاله 9 نكته كلیدی و مهمی كه متقاضیان شركت در مصاحبه های شغلی استان نیوبرانزویك باید بدانند، به صورت مختصر و مفید بیان می شود.
1. پیش از رفتن به مصاحبه شغلی، با اولویت های كاری استان نیوبرانزویك آشنا شوید.
این به شما كمك می كند تا حدودی موضوعات مورد بحث زمان مصاحبه را بتوانید پیش بینی كنید. برای آشنا شدن با این اولویت ها، به 2 لینك زیر مراجعه كنید :
Budget
Speech From the Throne
2. پیش از رفتن به مصاحبه شغلی، با مسائل و موضوعاتی كه آن شركت یا موسسه با آن رو به رو است، آشنا شوید.
این به شما كمك می كند در هنگام مصاحبه، راحت تر بتوانید در مورد موضوعات مورد نظر مصاحبه كنندگان صحبت كرده و اظهار نظر كنید. بهترین و راحت ترین راه جهت آشنا شدن با این موضوعات، وب‌سایت رسمی شركت یا موسسه است. (قسمت اخبار وب‌سایت فراموش نشود)
3. به این فكر كنید در زمان مصاحبه، با چند مصاحبه كننده (معمولا 3 نفر) رو به رو هستید.
هر مصاحبه كننده، مسئول یادداشت‌ برداری جواب های خاصی از شما می باشد. توجه كنید، شما به صحبت كردن خود ادامه دهید و به هیچ عنوان به نوشتن و نت برداری آنها توجه نكنید.
4. پیش از رفتن به مصاحبه شغلی، پیش خودتان به سوال " چرا من برای این شغل مناسب هستم؟ " پاسخ دهید.
جهت پاسخ دادن به این سوال، كه حتما از شما خواهند پرسید، باید بین تحصیلات، تجارب كاری، مدارك فنی و حرفه ای و ... خود و موقعیت شغلی مورد نظر، رابطه برقرار كنید. توجه داشته باشید، مصاحبه كننده گان در زمینه جذب یا عدم جذب شما در موقعیت شغلی مورد نظر، به این مورد بسیار توجه می كنند.
5. در زمان توصیف تجارب كاری خود، به نكاتی اشاره كنید كه نشان دهد شما آن كار یا وظیفه را با موفقیت به اتمام رسانده اید.
نیاز ندارد در حین مصاحبه، تمام تجارب كاری خود را لیست كنید. (در بعضی موارد نكته منفی محسوب می شود) توجه كنید، در حین صحبت در مورد تجارب كاری خود در مورد سوالاتی مانند " در آن عنوان شغلی، چه وظایفی داشتم؟ " هم صحبت كنید.
6. جواب های خود را سازماندهی كنید تا بیشترین تاثیر را داشته باشند.
جواب های خود را كوتاه، مفید و مرتبط به سوال ارائه دهید. از صحبت های غیر مرتبط با سوال اجتناب كنید كه در غیر این صورت نكته منفی به پایتان نوشته می شود. به عنوان مثال وقتی از شما سوالی در مورد " زمان " می شود فقط به آن اشاره كنید و در مورد " كجا "، " كی " و ... صحبت نكنید.
7. برای صحبت در مورد تجارب كاری غیر مرتبط با موقعیت شغلی مورد نظرتان نیز خود را آماده كنید.
در بعضی مواقع هم زمان برای چند موقعیت شغلی با شما مصاحبه می كنند كه شما از این موضوع آگاه نیستید، در این زمان از شما می خواهند در مورد تجارب كاری غیر مرتبط هم صحبت كنید.
8. مصاحبه شغلی بازجویی نیست، بلكه باید حالت گفتگو داشته باشد، پس در مورد موضوعاتی كه برایتان جالب می آید (كه باید بیاد) سوال كنید.
این نشان می دهد شما پیش از آمدن برای مصاحبه شغلی، كاملا خود را آماده كرده اید.
9. مداركی مرتبط با سوابق كاری خود را همراه داشته باشید.
این مدارك تایید كننده شما هستند. از مهم ترین و تاثیرگذارترین مداركی كه می توانید با خود ببرید، سفارش نامه كارفرماهای قبلی می باشد.
در انتها ...
فراموش نكنید، مصاحبه شغلی هم به گونه ای یك مسابقه محسوب می شود و شما رقبای قدری را باید در كنار خود حس كنید.
برگرفته از وب‌سایت رسمی استان نیوبرانزویك
 
نقل از wcoe
 

برای این مقاله هنوز نظری وارد نشده . فرم زیر را پر نمائید و اولین نظر دهنده درباره این مقاله باشید

نظر خود را وارد نمایید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد ، وارد نمودن اطلاعات در فیلدهای ستاره دار الزامی است *