ده شهر برتر کانادا
Migration Focus : نام نویسنده

ده شهر برتر کانادا

امروزه مقایسه کردن امکانات رفاهی و رتبه بندی شهری كشور كانادا، به علت طبیعت بكر، شرایط زندگی عالی و قوانین متفاوت
در هر استان این كشور، به یك سرگرمی مطبوعاتی و رسانه ای تبدیل شده است.
تورنتو بهتر است یا ونكوور؟ مانیتوبا یا هالیفکس؟ آسایش خانواده و امکانات اشتغال زایی در کجا بیشتر است؟ زندگی راحت تر را کجا پیدا کنیم؟ امنیت، سطح فرهنگ و بهداشت، راه های ارتباطی و امکانات شهری، چه شهری مناسب تر است؟
مجله Money Sense
مجله Money Sense بنا بر سنت هر ساله خود، امسال نیز 10 شهر برتر کانادا را با توجه به ضوابط خودش انتخاب کرده است. این نشریه شهرهایی با جمعیت بیش از 10 هزار نفر جمعیت را در ارزیابی خود لحاظ می كند، كه بالغ بر 180 شهر می شود.
Money Sense از بین ۱۰۵ نکته و موضوع مختلف، ۲۰ مورد مهم را برای رتبه بندی مورد بررسی و سنجش قرار داده و برای دقت عمل بیشتر نتایج امتیازها را تا 4 رقم اعشار هم حساب می كند تا فهرست نهایی تهیه شود.
هیئت داوران مجله اظهار می کنند: " ما انتظار نداریم همه با نتایج به دست آمده موافق باشند چون ممکن است امکاناتی در یک شهر برای گروهی بسیار خوب و همان شرایط مورد پسند دسته ی دیگری نباشد. "
داوران ادامه می دهند: " در حین کار همواره این پرسش مد نظرمان بود که بهبود چشم انداز آینده و پویایی جوامع در چه نهفته است؟ واقعیت این است که ذهنیت های فراوان و معیارهای بغرنج ناپیدایی وجود دارد که خواهی نخواهی در قاعده ی کار ما نمی گنجید و از دسترس ما خارج بودند. ساده تر این که ما هیچ معیار و میزانی نداشتیم که توانمندی افراد را در شرایط مختلف برای رسیدن به موقعیت های مورد نظرشان با توجه به آنچه که الگوی ارزیابی ما بود بسنجیم و مورد داوری قرار دهیم. "
به هر حال دست اندرکارانMoney Sense 10 شهر برگزیده خود را با ذکر دلایلی از جمله سطح فرهنگ و آموزش، کاریابی، امنیت، میزان جرم و خلاف، راه و ارتباطات و حتی مدل اتومبیل های هر شهر و شاخص های دیگر به این شرح اعلام کردند.
اسامی 10 شهر برگزیده كشور كانادا، از آخر به اول
10. Winnipeg , MB وینی پگ، مرکز استان مانیتوبا
9. Repentigny , QB ریپن تیگنی، در نزدیکی مونترال
8. Edmonton, AB ادمونتون، مرکز استان آلبرتا
7. Brandon , MB براندون، دومین شهر بزرگ استان مانیتوبا
6. Fredericton , NB فردریکتون، مرکز استان نیو برانزویک
5. St.Albert , AB سنت آلبرت، در استان آلبرتا
4. Kingston , ON کینگستون، پایتخت سابق کانادا
3. Burlington , ON برلینگتون، در شرق استان انتاریو
2. Victoria , BC ویکتوریا، مرکز استان بریتیش کلمبیا
1. Ottawa , ON اوتاوا، پایتخت كانادا
همان طور که مجله Money Sense اعلام كرده است، خیلی ها با این انتخاب مخالف هستند و می گویند در حالی که شهری مانند ونکوور بین 10 شهر برگزیده ی دنیا قرار دارد، چگونه است که در این فهرست جایش خالیست؟!!
اما با توجه به بسیاری از شاخص‌ هایی كه این مجله در دسته بندی خود لحاظ كرده است، این رتبه بندی قابل تامل بوده و می تواند به مهاجران به كانادا مقصد ایده آل را نشان دهد.
نقل از wcoe

برای این مقاله هنوز نظری وارد نشده . فرم زیر را پر نمائید و اولین نظر دهنده درباره این مقاله باشید

نظر خود را وارد نمایید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد ، وارد نمودن اطلاعات در فیلدهای ستاره دار الزامی است *