اقامت 1 ماهه در کانادا
Migration Focus : نام نویسنده

اقامت 1 ماهه در کانادا

افرادی که پس از دریافت ویزا، تصمیم دارند وارد خاک کانادا شوند و پس از گذشت یک ماه و اخذ کارت اقامت دائم، به ایران بازگردند تا در شرایط مساعدتری جهت اقامت دائم مراجعه کنند، این یک ماه را چطور پشت سر بگذرانند؟
 
پیدا کردن مکانی جهت اقامت موقت
 
نوع مکان موقتی که شما برای اسکان انتخاب می کنید، به میزان بودجه شما بستگی دارد.
جهت آشنا شدن با مکان های اقامت در کشور کانادا این مقاله را مطالعه نمایید.
 
دریافت 3 کارت اصلی PR Card، SIN Card و Health Card
 
حتما برای 3 کارت فوق اقدام کنید. امکان 2 اتقاق وجود دارد، یا قبل از ترک کشور کانادا كارت مورد نظر به دست شما می رسد و یا اینکه نمی رسد.
اگر به دستتان رسید که چه عالی!!! اما اگر پروسه كارت شما طولانی شده و شما مجبور هستید کشور کانادا را ترک کنید، 2 گزینه برای انتخاب دارید:
• اگر فرد مطمئنی را در کانادا ندارید، مدت اقامت خود را تمدید کنید.
• اگر فرد مطمئنی را در کانادا دارید، از او بخواهید کارت های شما را دریافت و نزد خود امانت نگه دارد. فراموش نکنید که PR Card برای ورود مجدد شما به کانادا لازم می شود، پس حتی الامكان سعی کنید بعد از دریافت این کارت کانادا را ترک کنید، اما اگر ممكن نیست، از فرد مطمئن خود بخواهید، كارت اقامت دائم شما را برای شما به آدرس خارج از کانادا پست کند.
برای آشنایی بیشتر با SIN Card این مقاله را مطالعه نمایید.
برای آشنایی بیشتر با Health Card این مقاله را مطالعه نمایید.
 
مطالعه کتاب راهنمایی و رانندگی و شرکت در آزمون آیین نامه برای دریافت گواهینامه G1
 
مطالعه این کتاب بسته به میزان توانایی در زبان انگلیسی، معمولا یک هفته بیشتر زمان نمی‌برد و شما با شرکت در این آزمون، صاحب یک کارت شناسایی معتبر می‌شوید. اگر به رانندگی خود خیلی اعتماد دارید، با 2 تا 3 نوبت تمرین با یک مدرس حرفه‌ای، می‌توانید برای گواهینامه سطوح بالاتر که به شما اجازه رانندگی هم می‌دهد اقدام کنید.
جهت آشنا شدن با سطوح گواهینامه رانندگی در كشور كانادا این مقاله را مطالعه نمایید.
 
فعال کردن حساب بانکی، دریافت کارت‌ بانکی و گرفتن کارت اعتباری
 
دریافت کارت اعتباری را جدی بگیرید چرا که بخشی از راحتی آتی شما به میزان اعتباری که بانک‌ها حاضرند در اختیار شما قرار دهند باز می‌گردد و مهم‌ترین پارامتر برای تعیین اعتبار شما، سابقه و تاریخچه (History) اعتبار شماست. پس سعی کنید این سابقه را از همان لحظه اول پدید آورید. برای کنترل و استفاده از این حساب‌ها، باید حتما سیستم online بانکی خود را فعال کنید. در زمان ترک کانادا، به شعبه محل خود رفته و به آنها اطلاع دهید که برای یک سفر ضروری باید کانادا را ترک کنید و نیازمند به دسترسی به حسابتان به صورت online هستید. این به این دلیل است که سیستم اتوماسیون اکثر بانک‌ها، تقاضا برای دسترسی به جزییات حساب‌های بانکی از مکانی خارج از کانادا (خصوصا آسیا و آفریقا) را نمی‌پذیرند.
برای آشنایی بیشتر با انواع حساب های بانكی در كشور كانادا این مقاله را مطالعه نمایید.
برای آشنایی بیشتر با موسسات مالی در كشور كانادا این مقاله را مطالعه نمایید.
 
برخی توصیه می‌کنند که در همین دوران کوتاه، با ثبت نام در کلاس‌های رایگان زبان، از این فرصت برای تقویت مهارت‌های زبانی خود استفاده کنید.
 
نکته بسیار بسیار مهم!!!
 
اگر قصد دارید فقط برای 1 ماه در کانادا اقامت داشته باشید، به هیچ عنوان برای دریافت کمک هزینه نگهداری فرزندانChild Tax Benefit تقاضا نکنید. چرا که براساس قانون کشور کانادا، تا زمانی که در خاک کانادا حضور دارید حق استفاده از این تسهیلات را دارید و اگر در زمانی که در کانادا نیستید این وجوه را دریافت کنید، از طرف دولت به جرم کلاهبرداری تحت تعقیب قرار خواهید گرفت....
و این یعنی رفتن به زندان، سابقه دار شدن و در انتها اخراج از کانادا.
نقل از wcoe
برچسب ها:  اقامت کانادا

برای این مقاله هنوز نظری وارد نشده . فرم زیر را پر نمائید و اولین نظر دهنده درباره این مقاله باشید

نظر خود را وارد نمایید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد ، وارد نمودن اطلاعات در فیلدهای ستاره دار الزامی است *