انواع ویزای موقت کاری آمریکا
Migration Focus : نام نویسنده

انواع ویزای موقت کاری آمریکا

ویزاهای موقتی کار برای کسانی درنظرگرفته شده که مایل به کار در ایالات متحده تحت یک پیشنهاد کاری موقتی براساس دسته بندی های زیر باشند.
ویزای H-1B:
برنامه ویزای H-1B به وسیله برخی کارفرمایان ایالات متحده جهت استخدام کارگران خارجی در حرفه های تخصصی است که نیازمند مهارت های فنی یا تئوری در رشته های تخصصی و یک درجه تحصیلی لیسانس یا معادل آن می باشد. نمونه مشاغل H-1B شامل معماران، مهندسان، برنامه نویسان کامپیوتر، حسابداران، پزشکان و اساتید دانشگاه می باشد. لازم به ذکر است که سقف سالانه تعداد ویزای H-1B در حال حاضر ۶۵ هزار است. افراد غیرمهاجری که تحت ویزای H-1B به وسیله انستیتوهای تحصیلات عالی یا اشخاص حقوقی غیرانتفاعی وابسته یاشعبه، به وسیله ارگانهای تحقیقاتی غیرانتفاعی یا دولتی استخدام گردیده یا دارای پیشنهاد شغلی می باشند از کنجانده شدن در تعداد سقف ویزای تخصیص یافته برای این دسته معاف می باشند.
براساس قانون مصوبه اصلاح ویزا در سال ۲۰۰۴، تعداد ۲۰ هزار ویزاهای H-1B نیز برای کارگرانی که دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس یا درجه تحصیلی بالاتر از انستیتوهای آموزشی در ایالات متحده آمریکا باشند سالیانه فراهم می باشد.
در ۲۴ مارچ ۲۰۰۸، USCIS یک مقرره موقتی در Federal Register به منظور ممنوعیت درخواست کنندگان H-1B از ارسال درخواستنامه متعدد برای فرد ذینفع یکسان (کارگر استخدامی) به جهت افزایش شانس دریافت این ویزا منتشر نمود. USCIS کلیه درخواستنامه هایی که به وسیله فرد کارفرما برای کارگر متقاضی H-1B یکسان ارسال شده مورد عدم پذیرش یا فسخ قرار خواهد داد. در صورت شناسایی بیش از ۱ درخواست نامه برای کارگری یکسان، USCIS اطلاعات کلیه درخواستنامه ها را وارد، کلیه هزینه های بررسی پرونده را حفظ و درخواستنامه ها را مورد عدم پذیرش یا در صورت تائید قرارگرفتن درخواستنامه، آن را فسخ خواهد نمود. همچنین درخواستنامه به فرد درخواست کننده بازگردان نخواهد شد.
مدت زمان اولیه H-1B: تا ۳ سال
مدت زمان تمدید این ویزا: کل اقامت به ۶ سال محدود شده است.
 
 
ویزای H-1B1:
ویزای H-1B1 برای افراد تبعه کشورهای شیلی یا سنگاپور جهت ورود به ایالات متحده به منظور استخدام موقتی در مشاغلی تخصصی می باشد. قانون مقرر می دارد که یک حرفه تخصصی H-1B1 در منصبی است که نیازمند بکارگیری تجربی یا تئوری بخش عظیمی از دانشی خاص می باشد. فرد ذینفع (کارگر موقتی) می بایست دارای درجه تحصیلی لیسانس یا بالاتر (یا معادل آن) در رشته تخصصی خاص باشد. حدود تعداد ویزاهای تصویب شده به صورت تلفیقی، سالیانه ۶۸ هزار می باشد که ۱۴۰۰ ویزا برای افراد تبعه شیلی و ۵۴۰۰ ویزا برای افراد تبعه سنگاپور کنار گذاشته شده است.
مدت زمان اولیه H-1B1: تا ۳ سال
مدت زمان تمدید این ویزا: کل اقامت به ۶ سال محدود شده است.
 
ویزای H-1B2:
جهت احراز شرایط به منظور دریافت این ویزا، فرد متقاضی می بایست مایل به ورود موقتی به ایالات متحده جهت تحقیق و توسعه در یک پروژه همکاری یا یک پروژه تولیدی همکاری تحت یک موافقت نامه بین دولت ایالات متحده و کشور فرد متقاضی که به وسیله وزارت دفاع ایالات متحده سرپرستی شده است باشند. لازم به ذکر است که جهت دریافت این ویزا نیازی به Labor Condition Application نمی باشد.
مدت زمان اولیه H-1B2: تا ۳ سال
مدت زمان تمدید این ویزا: کل اقامت به ۶ سال محدود شده است.
 
ویزای H-1B3:
این ویزای موقتی مربوط به مدل های مد می باشد. افراد متقاضی جهت احراز شرایط براساس این دسته از ویزا می بایست به طور ملی یا بین المللی برای دست آوردهای خود شناخته شده و دارای پیشنهاد کاری در این حرفه از کارفرمایی در ایالات متحده باشند. جهت تقاضای این نوع ویزا،Labor Condition Application مورد نیاز می باشد.
مدت زمان اولیه H-1B3: تا ۳ سال
مدت زمان تمدید این ویزا: کل اقامت به ۶ سال محدود شده است.
مای تراول
برچسب ها:  مهاجرت به آمریکا

برای این مقاله هنوز نظری وارد نشده . فرم زیر را پر نمائید و اولین نظر دهنده درباره این مقاله باشید

نظر خود را وارد نمایید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد ، وارد نمودن اطلاعات در فیلدهای ستاره دار الزامی است *