تجارب زندگی در سیدنی
Migration Focus : نام نویسنده

تجارب زندگی در سیدنی

معمولا یکی از دغدغه های اصلی اکثر مهاجرین انتخاب شهر و محل مناسب برای زندگی در کشور مقصد است و ما هم از این قاعده مستثنی نبودیم به همین علت در طول ۶ ماهی که فرصت داشتیم یکی از موضوعات اصلی ما پرداختن به این مساله بود.
 
انتخاب شهر خوب البته برای ما راحت بود به این  علت که سیدنی هم از نظر فرصت های شغلی برای رشته های مرتبط به IT بازار کار بهتری دارد و هم از نظر آب و هوایی شهر نسبتا معتدل تری است و از طرف دیگر اکثر دوستان من در این شهر ساکن بودند. مساله اصلی فقط انتخاب محله بود که از اهمیت زیادی برخوردار بود. یک خانواده مهاجر به خودی خود در روزهای اول اقامت با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند که عمده آنها هم روحی روانی است مخصوصا اگر خانواده یا یکی از اعضای آن دارای روحیه حساسی باشند. حالا اگر این خانواده وارد محله ای شوند که از نظر بافت اجتماعی(ساکنین) یا موقعیت های جغرافیایی(منظور دوری و نزدیکی به مراکز فروش، وسایل حمل و نقل مثل ایستگاه قطار...) مناسب نباشد، این مساله مشکلات را دوچندان می کند. خوب شهر سیدنی هم به علت بزرگی از بافت های اجتماعی مختلفی برخوردار است که قومیت های مختلف در آن ساکن هستند.
 
برای انتخاب محله هم بعد از مشورت با خیلی از دوستانی که در سیدنی ساکن بودند و جستجو در  اینترنت و در نظر گرفتن همه موارد در نهایت edge cliff در شرق سیدنی را انتخاب کردیم که هم به مرکز شهر نزدیک است، هم از بافت اجتماعی خیلی مناسب برخوردار است و هم نزدیک ایستگاه قطار می باشد.(خوب البته مسئولیتش با آذین بود و انصافا هم انتخاب شایسته ای بود) 
 
خوب مثل همه مهاجرین، برای ما هم خیلی از چیزها در ماه های اول اقامت جالب و گاها غیر منتظره بود. یکی از  این موارد لبخندی است که هنگام برخورد با اکثر ساکنین این شهر با آن روبه رو می شویم(مخصوصا برای ما ایرانی ها که این عادت خوب را کمتر در خود سراغ داریم).
 
ما تقریبا دوماه اول را به سیدنی گردی و گشت و گذار مشغول بودیم. این علاوه بر کاهش بار روانی که بر من و خانواده حاکم بود، اوقات فراغت ما را هم پر می کرد. از ماه دوم من درکلاس های skill max شرکت کردم(کلاس هایی که برای مهاجرین جهت آموزش کاریابی برگزار می شود. دوره این کلاس ها یکماه است و مهارت هایی نظیر رزومه نویسی و نحوه مصاحبه شغلی را آموزش می دهند)، آذین مشغول دوره زبان شد و پسرم را هم در مهد کودک گذاشتیم.
نقل از وبلاگ آرش رودی

برای این مقاله هنوز نظری وارد نشده . فرم زیر را پر نمائید و اولین نظر دهنده درباره این مقاله باشید

نظر خود را وارد نمایید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد ، وارد نمودن اطلاعات در فیلدهای ستاره دار الزامی است *