نحوه انتقال دارایی به کانادا
Migration Focus : نام نویسنده

نحوه انتقال دارایی به کانادا

اگر در حال مهاجرت دائم به کانادا هستید، می توانید دارایی هایتان را همراه خودتان به كانادا ببرید. این کار را همزمان با ورود خودتان یا مدتی پس از ورود به کانادا می توانید انجام دهید.
نكته مهم این است، شما می توانید دارایی ها و اموال خود را بدون پرداخت هرگونه مالیاتی به کانادا وارد كنید. برای این که واجد شرایط معافیت مالیاتی قرار بگیرید، بایستی مالک و صاحب حقیقی دارایی ها بوده و از وسایل و کالاهای خود قبل از ورود به کانادا استفاده کرده باشید.
همچنین باید فهرست مربوط به حسابرسی شخصی را در زمان رسیدن به فرودگاه در كانادا، تکمیل نمایید. در این فهرست، شما تمامی وسایل و دارایی هایی را که می خواهید همراه با خود به کانادا بیاورید و یا این که می خواهید بعدا آن ها را ارسال کنید، یادداشت می کنید. توجه داشته باشید، اگر کالایی را از قلم بیندازید و در فهرست، فراموش كنید اظهار نمایید، بعدها برای ورود آن كالا یا مال، واجد شرایط معافیت مالیاتی نخواهید بود و جهت ورود آن كالا یا مال باید مالیات آن را نیز پرداخت نمایید.
اگر شما به فضای بیشتری برای فهرست کردن کالاهای خود نیاز داشته باشید، می توانید به طور جداگانه اموال خود را فهرست کنید و یا اینکه فرم مرتبط با حسابرسی شخصی B4A را تکمیل کنید.
فهرست شما باید نشان دهنده کالاها یا اموال و ارزش مادی آن ها باشد. فهرستی از کالاهایی که می خواهید همراه با خود به کانادا بیاورید و همچنین فهرستی برای کالاهایی که می خواهید بعدا وارد کانادا کنید را تهیه نمایید. بهتر است از هر کدام از این فهرست ها کپی گرفته و نزد خود نگه دارید.
موقعی که وارد کانادا می شوید، باید این فهرست ها را در اختیار مامور گمرک قرار دهید؛ حتی اگر در آن زمان هیچ کالایی را همراه با خود به کانادا نیاورده باشید. نمایندگی خدمات مرزی کانادا (CBSA) دارای کتاب راهنمایی با نام اقامت در کانادا است که در آن اطلاعات مفصل تری در این باره که چگونه کالاهایتان را با خود به کانادا بیاورید آمده است.
 
حیوانات خانگی
 
شما موقعی می توانید حیوانات خانگی خود را به کانادا بیاورید که مطابق با شرایط لازم جهت ورود به کانادا باشد. برای برخی از حیوانات خانگی، ممکن است نیاز به کسب اجازه برای ورود باشد. بایستی قبل از این که حیوان خانگی خود را وارد کانادا کنید، درخواست پذیرش برای ورود حیوان خانگی خود را بدهید.
نمایندگی خدمات مرزی کانادا (CBSA) و نمایندگی نظارت بر غذا در کانادا (CFIA) ممکن است بخواهند حیوان خانگی شما را معاینه کنند. به همین خاطر ممکن است هزینه ای بابت معاینه پرداخت کنید.
cic. gc .ca
برچسب ها:  زندگی در کانادا

برای این مقاله هنوز نظری وارد نشده . فرم زیر را پر نمائید و اولین نظر دهنده درباره این مقاله باشید

نظر خود را وارد نمایید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد ، وارد نمودن اطلاعات در فیلدهای ستاره دار الزامی است *