خرید ماشین دست دوم در نیوزلند
Migration Focus : نام نویسنده

خرید ماشین دست دوم در نیوزلند

خرید ماشینهای دست دوم در نیوزلند
اتومبیلهای دست دوم در نیوزلند به دو دسته تقسیم میشوند . ماشینهایی که بصورت دست دوم از خارج وارد میشوند و ماشینهایی که بصورت نو وارد شده اند و در نیوزلند دست دوم شده اند .
 
اطلاعات ماشینهایی که در نیوزلند دست دوم شده را  می توان در VIR خودرو یا Lemoncheck AA یافت که باید برای دریافت یک گزارش درباره ماشین سفارش دهید
 
همانطوری که گفته شد واردات خودرو دست دوم نیز در نیوزلند وجود دارد. بیشترین خودروی وارداتی دست دوم در مزایده در ژاپن خریداری شده و به نیوزیلند توسط دلال های خودرو آورده میشود . اینگونه ماشینهای دست دوم اطلاعاتی در VIR / Lemoncheck ندارند و باید با احتیاط خرید شوند. برخی از نمایندگی های مجاز و فروش خودرو  عدد کیلومتر شمار اینگونه اتومبیلها را تضمین میکنند . مجازات های سختی برای فروشندگان که در تضمین کیلومتر شما  دروغ بگویند وجود دارد. 
 
اصولا ماشینهایی که از ژاپن وارد میشوند کیلومتر پایین تری دارند . دلیل آنهم این است که در ژاپن افراد کمتر از وسائل نقلیه شخصی استفاده میکنند .
اگر اتومبیل خریداری شما از ژاپن است مطمئن شوید که دلال خودرو رادیو اتومبیل را برروی فرکانسهای رادیو ها نیوزلند تنظیم کرده است وگرنه شما هیچ کانال رادیویی را نمیتونید در نیوزلند با رادیو اتومبیل خود گوش دهید .
اگر اتومبیل خریداری شما از آن دسته اتومبیل های دست دوم شده در نیوزلند است از دلال هر دو کلید الکترونیکی آنرا مطالبه کنید . 
دقت کنید که کپی هر کلید الکترونیک اتومبیل در نیوزلند 100 تا 200 دلار هزینه دارد . پس قبل از امضای توافق نامه کلید الکترونیکی اضافی را از دلال بگیرید .
 
چه اتومبیلهایی در نیوزلند وجود دارد؟
 
اغلب اتومبیلهایی که در کشور شما هست در نیوزلند نیز وجود دارد . البته برخی از اتومبیلهای آمریکایی بعلت آنکه در نیوزلند راننده در سمت راست است (مانند انگلستان، استرالیا و ژاپن) وجود ندارد . البته برخی از نامهای آشنای کشورهای دیگر 
در نیوزلند با نام دیگری وجود دارند .
 
اتومبیل دست دوم را از کجا بخریم؟
 
سایتهای بسیار معروف خرید اتومبیل دست دوم : autotrader.co.nz و trademe.co.nz میباشند .
 
Trademe سایت حراج (مدل نیوزلندی Ebay) است. بسیاری از اتومبیل برای فروش در Trademe توسط فروشندگان با یک قیمت ثابت ارائه شده است. بعضی از ماشین ها به حراج گذاشته می شود و یا توسط فروشندگان خصوصی را با قیمت ثابت ارائه شده است.
افراد و نمایندگی های خصوصی تجار تبلیغات خود را در سایت http://www.te.co.nz/  نمایش میدهند ، همچنین میتوانید از روزنامه های محلی و شهر خودتان در بخش آگهی ها نیز این اتومبیلها را بررسی کنید .
شما همچنین می توانید اتومبیل مورد نظر خود را در بزرگترین  مزایده اتومبیل در نیوزلند که توسط  Turners برگزار میشود خرید کنید . (سایت http://www.turners.co.nz/). مراجعه به محل حراج Turners همیشه مفید است به این دلیل که قیمت ماشینهای فروش رفته در حراج برروی اتومبیل ها نصب میشود .
 
شما از هر کسی که خرید میکنید میتوانید قبل از خرید از بازرسین تست اتومبیل AA کمک بگیرید و اتومبیل را بررسی حرفه ای نمایید . وب سایت http://www.aa.co.nz/cars/buyingselling/inspections/prepurchase/
 
چک کردن تاریخچه استفاده از ماشین
 
شما می توانید سابقه از اتومبیل استفاده می شود با خرید یک VIR (30 NZ $) و یا Lemoncheck AA (25 NZ $) را بررسی کنید. این چک شما را قادر به بررسی سابقه کیلومتر شمار اتومبیل و غیره و برای کشف اینکه آیا فرد فروش خودرو صاحب واقعی است. شما همچنین می توانید دریابید که آیا فروشنده وام برجسته در وسیله نقلیه. این امر به ویژه مهم است اگر شما در حال خرید از یک فروشنده خصوصی و نه از یک فروشنده معتبر است. در صورتی که برای امور مالی برجسته در یک وسیله نقلیه وجود دارد، شرکت مالی مالک قانونی خودرو باقی خواهد ماند تا زمانی که وام پرداخت می شود. اطمینان حاصل کنید که شما برای اجرای چک در همان روز به عنوان وسیله نقلیه را خرید.
 
مدارک - ثبت نام، استوار تناسب اندام (WOF)
 
هنگامی که شما در نیوزلند یک اتومبیل میخرید شما و فروشنده اتومبیل باید این موضوع را ظرف حداکثر یک هفته اطلاع آژانس حمل و نقل NZبرسانید.
 
در صورتیکه توسط Dealer ها اتومبیل خود را خرید کرده اید ممکن است تمامی فرمهای مورد نیاز را از طرف شما پر نموده باشند . مطمئن شوید همه کارها را انجام داده اند .
 
هر اتومبیل در نیوزلند باید دارای WOF باشد . این گواهینامه در واقع موید سالم بودن اتومبیل در نیوزلند است.
• وسایل نقلیه کمتر از شش سال عمر برای اولین بار ثبت نام باید یک بازرسی WOF سالانه داشته باشد.
• همه وسایل نقلیه دیگر باید هر شش ماه باید WOF خود را تجدید کنید.
 
همه اتومبیل برای فروش باید یک WOF به تازگی صادر شده (صادر شده در ماه گذشته) داشته باشند. خریداران می توانند در صدور WOF که کمتر از یک ماه از تاریخ صدور آن میگذرد اصرار کنند.
 
اطلاعات بیشتر در سایت : http://www.nzta.govt.nz/resources/factsheets/41/index.htmlدردسترس است از آژانس حمل و نقل NZ
 
برچسب ها:  زندگی در نیوزلند
 • رامین
  رامین

  جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۲

  1

  این مطلب کامل و با ذکر جزئیات بود به مایگرشن فوکوس تبریک میگویم . منتظر مقالات دیگر شما درباره نیوزلند هستیم

  • Migration Focus
   Migration Focus

   پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۲

   شما لطف دارید . حتما سعی میکنیم مطالب دیگری را درباره نیوزلند و مهاجرت و زندگی در نیوزلند در سایت اضافه کنیم .

 • سمیرا
  سمیرا

  پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۲

  2

  مطلب جالبی بود . لطفا مطالبی را هم در زمینه هزینه های روزانه نیوزلند در سایت قرار دهید . با تشکر

نظر خود را وارد نمایید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد ، وارد نمودن اطلاعات در فیلدهای ستاره دار الزامی است *